OPINIE PRZYSZŁEGO MILIONERA

Bogactwo – nasz wspólny cel!

Firma w Polsce praca w Anglii

leave a comment »

Ostatnio szukając informacji na temat zmniejszenia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej znalazłem stronę jednej brytyjskiej firmy ( pewnie i tak wymyślonej przez Polaków ), która ma nam Polakom pomóc w skutecznej minimalizacji wydatków na ZUS.

Na czym polega cały “trick” zmniejszający koszty wyjaśnię za chwilę. Na początek chciałbym przedstawić realną sytuację przeciętnego przedsiębiorcy w Polsce. Zazwyczaj koszt prowadzenia małej firmy to ponad 800zł ( nie biorąc pod uwagę promocji dla młodych przedsiębiorców przez pierwsze 2 lata kiedy to składka wynosi ok. 270zł ). Jest to składka dla ZUSu ( ubezpieczenie itd ).

Jak myślisz? Czy ponad 800zł miesięcznie dla początkującego przedsiębiorcy w Polsce to mądra kwota? Jak dla mnie jest to okradanie pewniej grupy ludzi jakimi są przedsiębiorcy – z ich najłatwiej wydoić kasę. Oczywiście zaraz znajdą się głosy, które powiedzą że gdybyśmy nie płacili składki dla ZUSu to w przyszłości nie byłoby pieniędzy na emerytury.

Szczerze pieniędzy i tak nie będzie nawet jeśli będziemy płacić ten “haracz”. Już teraz brakuje na renty i emerytury a co będzie za kilkanaście lat? Moim zdaniem ludzie, którzy tak wiernie i “patriotycznie” bronią tej składki boją się po prostu sami o swoje tyłki – zamiast wziąć sprawy w swoje ręcę.

Ok, ale wróćmy jednak do meritum sprawy. Dlaczego w tytule napisałem “Firma w Polsce a praca w Wielkiej Brytanii?” ponieważ znalazłem firmę, która pomaga zatrudnić się w Wielkiej Brytanii jako pracownik jakiejś firmy dzięki czemu w Polsce możemy założyć firmę i prowadzić ją nie odprowadzając ani groszą do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jest w Polsce już bardzo dużo firm, które działają właśnie na zasadzie takiego systemu. Czy jest to legalne? Tak, jest w 100% legalne ( jak na ten czas ) jak długo będzie to legalne? nie wiadomo. Czy jest to korzystne dla Polskiego Przedsiębiorcy? Ja uważam, że NIE.

Odradzam wchodzenia w spółki z takimi właśnie firmami. To nie jest sposób na zmniejszenie kosztów działalności. Takie kombinowanie na dłuższą metę może przynieść więcej szkód jak korzyści. Już lepiej zainwestować w ziemię i przejść na KRUS jednak nie przy każdej działalności jest to możliwe.

Na temat zmniejszania kosztów działalności nie wiem jeszcze zbyt wiele ale sukcesywnie będę zdobywał tą wiedzę i przedstawiał na stronach tego bloga. Napisałem ten artykuł, ponieważ zainteresowała mnie ta cała sprawa związana z pracą na wyspach i prowadzeniem firmy w Polsce.

Nie jestem zwolennikiem płacenia tak dużych podatków jakie narzuca nam Państwo Polskie aby prowadzić własną firmę. Jednak musimy kombinować tak, aby w jak najprostszy sposób zmniejszyć koszty – nie dorabiając Angoli.

Pamiętajmy również o tym, że nie ZUS jest przyczyną tak dużych podatków. To tylko marionetka w rękach naszego rządu. Powodem tak wysokich składek jest kiepska kondycja naszego Państwa. Pretensje musimy mieć sami do siebie, ponieważ sami ich wybraliśmy.

Nie rozumiem dlaczego nie można w inny sposób zasilić budżet Państwa? Dlaczego Państwo zamiast pomagać młodym przedsiębiorcom budować firmy, dawać nowe miejsca pracy tylko utrudnia całą sprawę? Oczywiście młody przedsiębiorca płaci mniejsze składki przez pierwsze dwa lata jednak większość małych firm po tym czasie zamyka interes bo kończy się mały ZUS i znów zaczynają działać “na czarnucha” 🙂

Reklamy

Written by kostuch

Październik 8, 2009 @ 6:40 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: